Informace Řecko

 

Řecko - Obecně

Řecko se nachází v jihovýchodní Evropě na rozloze 131.957 km2 a má 10.964.020.obyvatel.

Athény jsou hlavním městem Řecka a mají asi 3.192.606.obyvatel

Místní čas je GMT + 2 hodiny.

 • Řecko je republikou s parlamentárně-demokratickým zřízením.

  Měna v Řecku je Euro.

  Řecko je nejenom zemí památek z počátků evropské civilizace. Svým návštěvníkům nabídne slunce, vodní radovánky i romantická přírodní zákoutí. Vybrat si zájezd do Řecka je spojeno s očekáváním výtečné gastronomie, pohodových zážitků v tavernách a chutí skvělého vína.

   

  Řecko je zkrátka symbolem skvěle prožité dovolené. Země památek a mnoha zajímavých ostrovů. To je důvod, proč Řecko navštíví každoročně 300 tisíc český turistů.

   

  V létě se teploty v Řecku pohybují kolem 37 °C. V srpnu jsou také nejvyšší ceny ubytování a služeb.

   

 • Pokud nejste ortodoxními milovníky mořských letovisek, ale chcete v Řecku vyrazit i za památkami a poznáním, je proto lepší k návštěvě zvolit jaro nebo podzim. V té době jsou nejenom příznivější teploty, ale i lidí na plážích bývá poskrovnu a ceny ubytování na nižší úrovni. Nezapomeňte si však vzít s sebou teplejší oblečení na večerní posezení venku.

V Řecku můžete navštívit například tyto památky......

Atény

Akropole a přilehlé pahorky, stejně jako řada jiných památek, připomínají časy Perikla a Sokrata. V oněch dobách byly Atény nejdůležitějším městem celého Středomoří. Procházky v uličkách Pláky pod Akropolí jsou příjemným únikem z hektického života mnohamilionové řecké metropole.

Delfy
Pod masívem Parnasu dodnes stojí zbytky nejproslulejší věštírny starověku. Právě zde věštkyně Pýthia předpovídala osudy vládcům a říším. Nejzajímavější jsou trosky Apollonovy svatyně připomínající boha, kterému bylo místo zasvěceno a který promlouval k lidem ústy Pýthie.


Mistra (Mystras)

Město v horách Peloponésu. Leží nedaleko kdysi vyhlášeného městského státu Sparta a je živou památkou zaniklé byzantské říše. Dávné chrámy, kláštery a opevnění připomínají časy, kdy tento „druhý Řím“ vládl nejenom Peloponésu, ale i celému Balkánu.

Mykény

Sídlo válečnický králů. Zde se rozhodovalo o tažení na Troju. Do války odcházeli vojáci dodnes zachovanou Lví bránou. Při návštěvě nevynechejte kruhové pohřebiště na mykénském hradě či majestátní Áreovu pokladnici. Pod ním byla místy odpočinku králů i hrdinů doby bronzové.

Olympia

Místo spojené se sportem v jeho kráse a vznešenosti. Nejzachovalejší a nejkrásnější památka časů antiky. Olympijské hry byly jen jedním, ale daleko nejslavnějším sportovním zápolením ve starém Řecku. Nad zdejším stadionem a nad troskami antických chrámů a cvičeben zaznívají jedou za čtyři roky slavnostní fanfáry, když kněžky zapalují posvátný oheň – aby se vydal napříč kontinenty k dějištím novodobých olympijských her.

Kréta – Knossos

Palác, svatyně nebo jen kamenné bludiště proslavené vyprávěním o Minatourovi. Obnovené fresky na polorozpadlých stěnách připomínají skvělost první evropské civilizace. Ta zde vznikla před téměř 4000 lety.

Pohoří Velkého Olympu

Kdysi zde sídlili bohové, ale i dnes toto pohoří láká lidskou představivost. Trek ve vysokých hor pohoří Olympos může být alternativou k lenošivému prožit dovolené. Hlavní hřeben má 7 vrcholů, nejvyšší z nich – Mytikas, dostahuje výšky téměř 3 tisíce metrů nad mořem. Oblast je prohlášena národním parkem, a příroda si vás zde jistě podmaní svou jedinečnou atmosférou.

V Řecku je celá řada zajímavých míst typu klášterů Meteory, kláštery na Athosu na Chalkidiky či národního parku Vikos Aoos.

Navštivte Řecko i Vy!

 

 

Meteora                                                   Thessaloniki

 

Atény

 

Delfy