Řecko - Olympská riviéra

Olympská riviéra - Paralia Katerini

Katerini Paralia se nachází na Olympské riviéře asi 8 km od okresního města Katerini. Paralia Katerini je obklopena bájným pohořím Olympu a pohořím Pieria. Písčité pláže letoviska Paralia Katerini jsou omývány vodami Egejského moře. Zdejší pláže byly pro svou čistotu oceněny modrou vlajkou. Je zde mnoho příležitostí výhodných nákupů,koupání,zábavy a sportu. Pěší zóna Paralie Katerini je každý večer velmi rušným místem s množstvím obchodů, restaurací diskoték a luxusních klubů, které jsou otevřeny dlouho do noci.Paralie nabízí velký výběr restaurací s řeckými nebo rybími specialitami, evropskou kuchyní, ale i cukrárny, taverny, bary a pizzérie.

 

 

Olympská riviéra - Leptokárie

Leptokárie je přímořské letovisko na pobřeží Thermaiského zálivu, z východní strany lemují Leptokárii písečné pláže omývané vodami Egejského moře a na západní straně se otvírá krásný pohled na nejvyšší pohoří Řecka-Olymp, sídlo bohů,které je opředeno bájemi řecké mythologie.

 

Olympská riviera

Olympská riviera je východní strany obklopena plážemi omývanými Egejským mořem a na západní straně se naskýtá překrásný pohled na pohoří bájného Olympu, sídla 12ti bohů z řecké mythologie.Největší atraktivitu oblasti tvoří dlouhé písčité pláže a snadná dosažitelnost významných historických, kulturních a přírodních památek jako je Dion, Vergina, údolí Tempi, kláštery Meteora aj.Oblast je zásobována čistou vodou z ledovců Olympu.Oblast je doporučována pro pobyty astmatiků a alergiků.Nejznámějšími letovisky na Olympské riviéře jsou turistická letoviska Katerini Paralia,Leptokárie,Nei Pori aj..

Olympská riviéra

Olympská riviéra- Pierie - řecky Piería
Správní středisko: Katerini
Plocha oblasti: cca 1517 km2
Počet obyvatel: cca 131 000
Nejvyšší vrchol: Mytikas – 2917 m.n.m-součást pohoří Olympu
Doba letu z Prahy: cca 2 hodiny (letiště Thessaloniki)

 

Fotogalerie: Řecko - Olympská riviéra

Řecko - Olympská riviéra

Organizované výlety v oblasti

Atény       Při tomto výletě poznáte hlavní a největší město Řecka, Athény. Navštívíte poloostrov Pireus,kde uvidíte největší přístav Řecka, který se skládá ze tří přístavů.Nejstarší z nich je Zeus, který byl používán Athénskými občany. Druhým...