Santorini

Santorini či Santorin
řecky Σαντορίνη, resp. Thira (Θήρα), starořecky Théra, je skupina ostrovů v Řecku,tvořící jižní okraj souostroví Kyklady na rozhraní Egejského a Krétského moře, asi 110 km severně od Kréty a 220 km jihovýchodně od Athén.

Nynější souostroví je zbytkem velkého sopečného ostrova (nazývaný ve své době Thēra), jehož střed byl rozmetán mohutným výbuchem, po němž z ostrova zůstaly jen obvodové části, obklopující až 400 m hlubokou lagunu.
Má oválný tvar o rozměrech zhruba 17 km od severozápadu k jihovýchodu a šířce 13 km. Hlavním a zdaleka největším ostrovem, obepínajícím obloukovitě celý sever,východ a jih souostroví je Thíra, na severozápadě jeho protějšek tvoří ostrov Thirasia a obvod na západě uzavírá ostrůvek Aspronisi. Uprostřed mezi nimi leží dvojice ostrovů Nea Kaimeni a Palea Kaimeni. Zatímco z vnější strany se povrch od pobřeží zvedá postupně, směrem dovnitř laguny spadají do moře 200 až 300 m vysoké skalní stěny.
Celková rozloha je 71 km² a nejvyšší vrchol Profitis Ilias ční 567 m nad mořskou hladinu. Souostroví má zhruba 10 000 stálých obyvatel a je významným střediskem turistického ruchu.


 
HOTEL NOSTOS - Santorini - Kamari 

   

Hotel Nostos má k dispozici 24 pokojů .Hotel je ideální volbou pro letní dovolenou a  nachází se na známé  pláži Santorini, Kamari.

 

 

Studia - BELLA SANTORINI
 

Všechny standardní pokoje jsou umístěny v přízemí hotelu. Jedná se 40 m2 2-pokojové byty, jednolůžkové nebo dvoulůžkové, zdobené v moderním stylu a barvách.

  Hotel Drossos

  

je rodinný hotel je postaven v tradičním kykladském stylu specifickým pro Santorini. Hotel může nabídnout plavecký bazén, jacuzzi, nádhernou zahradu a přístup na internet.

  

Santorini

Tipy na výlety a zajímavosti v okolí Santorini

  Thíra 0km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz Thíra je hlavním městem ostrova Santorini v Řecku , jehož podobu všichni znají z řeckých pohlednic. Jsou pro ně typické nízké modro bílé domečky na vysokých útesech – na okraji .. Firostefani 1km, Naplánovat...